Alves Kablo’dan 2 Milyon Dolarlık Makine Yatırımı

tarafından
34
Alves Kablo’dan 2 Milyon Dolarlık Makine Yatırımı


Alves Kablo, stratejik yatırımlarına devam ediyor. Şirket, 18.04.2024 tarihinde duyurduğu “Bakır ergitme tesisi” yatırımının bir parçası olarak, 2 milyon dolar değerinde makine alımı için yeni bir anlaşma imzaladığını açıkladı.

Yatırımın Detayları ve Hedefleri

Alves Kablo’nun bu yeni yatırımı, bakır ergitme tesisine entegre bir şekilde gerçekleştirilecek ve yatırım teşvik belgesi kapsamında desteklenecek. Yeni makine alımı, şirketin bakır filmaşine göre daha yüksek katma değere sahip olan trafo ve panolarda kullanılan bakır lama ve bakır çubuk üretimine olanak sağlayacak. Bu yatırımla Alves Kablo, ürün portföyünü genişleterek daha teknik ve özelleşmiş ürünler sunacak.

Beklenen Finansal Katkılar

Yatırımın önümüzdeki yıl başlarında tam kapasiteyle faaliyete geçmesi bekleniyor. Tam kapasitede faaliyet göstermeye başladığında, şirketin hasılatına yıllık asgari 27,5 milyon dolar + KDV katkıda bulunması öngörülüyor.

Alves Kablo'dan 2 Milyon Dolarlık Makine Yatırımı


Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı


Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAPKaynak