Avukatlar, Sam Bankman-Fried’ın talepte bulunmayacağını söyledi

tarafından
40
Avukatlar, Sam Bankman-Fried’ın talepte bulunmayacağını söyledi

Eski FTX CEO’su, duruşmanın ardından herhangi bir talepte bulunmayacak. 

SBF’nin avukatları, ABD New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesi’nde Yargıç Lewis Kaplan’a 1 Aralık’ta kaleme aldıkları mektupta, “mahkeme sonrası herhangi bir talepte bulunmamaya karar verdiklerini” ancak davaya ilişkin iddiaları takip etme haklarını saklı tuttuklarını söyledi.

Kaynak: Courtlistener

Savcıların, SBF’nin mart ayındaki ikinci duruşmasına devam etmeyi planlayıp planlamadıkları belirsiz durumda. Eski CEO, önümüzdeki duruşmada beş ayrı suçlamayla karşı karşıya kalacak. 

Jürinin kararının açıklanmasının ardından SBF, Brooklyn Metropolitan Gözaltı Merkezine geri döndü. 30 Kasım’da kripto blog yazarı Tiffany Fong, SBF’nin hapishanedeki bazı deneyimlerini aktaran, geçmişte mafya bağlantısı olan Gene Borello ile röportaj yaptı. Borello, başka bir mahkumun FTX CEO’suna şantaj yapmaya çalıştığını iddia etti

SBF, ABD’de cezai suçlamayla karşı karşıya kalan iki yüksek profilli yöneticiler arasında yer aldı. Benzer bir şekilde Celsius CEO’su Alex Mashinsky temmuz ayında tutuklandı. Daha sonra kefaletle serbest kalmasına karar verildi.

Eski Binance CEO’su Changpeng Zhao da ABD Adalet Bakanlığı ile yapılan anlaşmanın bir parçası olarak görevini bırakmak zorunda kaldı ve hapis cezasıyla karşı karşıya. 

Kaynak