Binance, aralık ayında BUSD desteğini sonlandıracak

tarafından
52
Binance, aralık ayında BUSD desteğini sonlandıracak

Kripto para borsası Binance, Paxos’un token basımını durdurmasının ardından 15 Aralık’tan itibaren tüm BUSD ürünlerine yönelik desteği sonlandıracağını açıkladı. 

Binance tarafından 29 Kasım’da yapılan duyuruda, kullanıcıların mevcut BUSD varlıklarını 15 Aralık’tan önce çekmeleri veya başka varlıklara dönüştürmeleri gerektiği ifade edildi. Binance, 31 Aralık’tan itibaren BUSD çekme işlemlerini devre dışı bırakacak. Bu noktada bazı kullanıcılar için bakiyeler FDUSD’ye dönüştürülecek. 

Hamle, Binance’in BUSD’ye yönelik hizmetleri sonlandırmasının yeni bir aşamasını gösterdi. Borsa, ekim ayında BUSD için lending hizmetlerini durdurduğunu söyledi. Daha önce yapılan açıklamada, desteğin Şubat 2024’e kadar kademeli olarak sonlandırılacağı ifade edildi. 

SEC, şubat ayında Paxos’a bir Wells Bildirimi göndererek BUSD’nin kayıtsız bir menkul kıymet olduğunu belirtti. New York Finansal Hizmetler Departmanı da Paxos’a BUSD ihracını durdurma emri verdi.

ABD’li yetkililer, Binance ve eski CEO Changpeng Zhao ile 4,3 milyar dolarlık bir anlaşmaya varıldığını açıkladı. 

BUSD, ağustos ayından önce piyasa değerine göre en büyük stablecoin’ler arasında yer alıyordu. Varlık, Kasım 2022’de 23,3 milyar dolarlık piyasa değeriyle zirve seviyesini gördü. Varlığın şu anki piyasa değeri ise 1,7 milyar dolar ve bu son bir yılda yüzde 92’lik bir düşüş yaşandığı anlamına geliyor. 

Kaynak