Binance’in yaşadığı sıkıntılar Coinbase’e yaradı

tarafından
58
Binance’in yaşadığı sıkıntılar Coinbase’e yaradı

Kripto para borsası Binance’in geçtiğimiz hafta ABD regülatörleriyle milyar dolarlık bir anlaşmaya imza atmasının ardından Coinbase’in pazar payında artış yaşandı. 

Binance ve ABD Adalet Bakanlığı (DoJ), 21 Kasım’da kara para aklamanın önlenmesine ilişkin iddiaları çözüme kavuşturarak 4,3 milyar dolarlık bir anlaşma sağladı. 

Kaiko Research, yasal sıkıntılar sebebiyle diğer kripto borsalarının da pazar paylarında artış yaşandığına dikkat çekti. 

Şirket, kısa bir süre önce Coinbase’in ticaret hacmine ilişkin bir rapor yayımladı.

“Coinbase’in pazar payı, ABD işlem saatlerinin kapalı olduğu bir saatte, Avrupa’da işlem gününün ortasında ve Doğu Asya’da işlem gününün başlangıcında artış gösterdi.

Bu arada Bybit’in de gün içinde önemli değişiklikler yaşadığı bildirildi.

Raporda, Bybit’in neredeyse günün her saati pazar payını artırdığı vurgulandı. 

BTC pazar payındaki yüzde değişimi. Kaynak: Kaiko Research

Binance’in yasal zorluklarla karşılaşmasına rağmen, tüm kripto para birimlerinde likiditesini koruduğu bildirildi.

Raporda, “Coinbase’in hacminin artmasına rağmen Binance, hem Bitcoin hem de altcoin’lerde likidite lideri olmaya devam ediyor.” ifadeleri kullanıldı.

Kripto sektörünün bazı önemli isimleri, Binance ve DOJ arasındaki anlaşmanın kripto topluluğu için olumlu olduğunu düşünüyor.

Cointelegraph, yakın zamanda Mike Novogratz’ın Binance’e açılan yasal işlemlerin tüm sektör için olumlu olduğuna inandığını bildirdi.

“İnsanlar Binance ile yapılan anlaşma konusunda çok endişeliydi. Artık endişelenecek çok daha az şey var.” dedi.

Kaynak