Birleşik Krallık Ekonomi Sekreteri, kripto şirketlerinin bankalara erişimini ele alacak

tarafından
33
Birleşik Krallık Ekonomi Sekreteri, kripto şirketlerinin bankalara erişimini ele alacak

Birleşik Krallık Maliye Şansölyesi olarak görev yapan Jeremy Hunt, Ekonomi Sekreteri Bim Afolami’nin “ülkedeki dijital varlıklarla ilgili konuları tartışmaktan çok mutlu olacağını” söyledi.

Birleşik Krallık Avam Kamarası’nın 19 Aralık’taki oturumunda konuşan Hunt, kripto yanlısı Parlamento üyesi Lisa Cameron’ın maliye bakanının lisanslı kripto şirketlerinin bankacılık hizmetlerine erişimini tartışmak için buluşmaya istekli olup olmadığına ilişkin sorusunu yanıtladı. Hunt, Afolami’nin Parlamento grubu ile konuşmaya hazır olacağını dile getirdi.

“Birleşik Krallık ve özellikle Londra, kriptonun küresel bir merkezi haline geldi. Ancak pazarın gerçekten amaçlandığı şekilde ilerleyebildiğinden emin olabilmek için düzenlememiz gerekiyor.” dedi.

Maliye Bakanı Jeremy Hunt, 19 Aralık’ta Avam Kamarası’nda konuşuyor. Kaynak: Parliamentlive.tv

Afolami, kasım ayında ekonomi sekreteri olarak hükümete katıldı ve dijital varlıklarla ilgili birçok politikadan sorumlu hale geldi. Sekreter, göreve atanmadan önce düzenleyici ortamı tartışmak üzere Coinbase temsilcileriyle görüştü.

Birleşik Krallık yetkilileri, stablecoin’leri düzenlemek için çeşitli ilerlemeler kaydetti ve yetkililere yasa dışı işlemlerde kullanılan kripto paralara el koyma yetkisi verdi. 

Kaynak