Bloomberg Businessweek’in 10. sayısı çıktı: Halka arzlar tabana indi

tarafından
130
Bloomberg Businessweek’in 10. sayısı çıktı: Halka arzlar tabana indi

Bloomberg Businessweek’in yeni sayısında halka arzlar kapsamlı bir şekilde ele alındı.

Özel dosyalarda asgari ücret ve yeşil dönüşüm değerlendirildi.

İşte yeni sayıda öne çıkanlar…

Kapak Konusu: Halka arzlar tabana indi

Borsa İstanbul’u 8 milyon yatırımcının üzerine taşıyan, “eşit dağıtım uygulaması” çerçevesinde milyonlarca yatırımcının katıldığı halka arzlarda “tavan tavan” dönemi kapanıyor mu? Son yapılan halka arzlarda yaşanan hızlı dağılmalar, tabana girilen on binlerce emir, halka arz fiyatının altına gelen hisseleri tutmak için ihraççılar tarafından yapılan destek alımları… Borsa, eskiden bildiğimiz, kurumsal yatırımcılı, yabancı yatırımcı katılımlı ama “daha az tavanlı” halka arz dönemine dönüyor olabilir.

Dev sanayi kuruluşlarının yer aldığı metal toplu sözleşmesinde istenen ve teklif edilen zam arasında makasın çok açık olmasına asgari ücretteki gerilim de eklenince ücret pazarlıklarında tansiyon yükseldi. Son yıllarda ücretlerin asgari ücretin yüzde 20-50 fazlası aralığına sıkışması gerilimi artırıyor.

Devamı Bloomberg Businessweek Türkiye’de!

Dünyanın en saygın ekonomi dergilerinden Bloomberg Businessweek artık Bloomberg HT ekibi tarafından hazırlanan içerikleriyle Türkiye’de! Türkiye ve küresel piyasalarda tüm olup bitenler, hisse senedinden para politikasına hiçbir yerde bulamayacağınız analizler, içerikler ve iş dünyası temsilcileriyle özel röportajlarla Bloomberg Businessweek Türkiye, e-dergi formatı ve yenilenen içeriğiyle yayında!

Tüm içeriklere erişmek için tıklayınız.

Kaynak