spot Bitcoin ETF başvuruları revize edildi

tarafından
80
spot Bitcoin ETF başvuruları revize edildi

Spot Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonu (ETF) yarışındaki adaylar 29 Aralık’ta S-1 form başvurularının son versiyonlarını sunmak için son dakikaya kadar beklediler. BlackRock, VanEck ve Valkyrie’nin ardından Invesco Galaxy, Bitwise, WisdomTree ve Fidelity de gün boyunca Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvurdular.

Fidelity, WisdomTree ve Invesco Galaxy yeni dosyalarda yetkili katılımcılarını açıkladı. Invesco Galaxy Virtu ve JPMorgan’ı seçerken, WisdomTree ve Fidelity bu görevi Jane Street Capital’a verdi.

WisdomTree, SEC’in nakde geçme çağrısına rağmen ayni hisse oluşturma ve itfasını sürdürmeyi seçti.

Analist Eric Balchunas’ın belirttiğine göre rakipler arasında bir fiyat savaşı başladı ve Invesco Galaxy ilk altı ay ve ilk 5 milyar dolarlık varlık için ücretten feragat etti. Fidelity ise ücretini %0,39 olarak belirledi.

Bitwise henüz yetkili katılımcıları belirtmedi, ancak yeni S-1’inde isimsiz bir tarafın ETF’den 200 milyon dolara kadar hisse satın almakla ilgilendiğini belirtti.

İlgili: Analist, Spot Bitcoin ETF’sinin ‘milyonlarca desteksiz BTC’ ile sonuçlanabileceğini söylüyor

BlackRock, VanEck, Grayscale, Bitwise, WisdomTree, Invesco Galaxy, Fidelity, ARK Invest, Valkyrie, Franklin, Hashdex, Global X ETFs ve Pando Asset spot Bitcoin ETF’leri için S-1 başvurusunda bulundu.

Invesco Galaxy’nin 29 Aralık tarihli değiştirilmiş S-1’i. Kaynak: SEC

SEC, spot BTC ETF S-1 değişiklikleri için son tarih olarak 29 Aralık’ı belirledi. Grayscale’in son başvurusu, Barry Silbert’in yönetim kurulundan istifasının ardından 27 Aralık’ta yapılan yeni bir başvuru oldu. Yeni başvuruda Grayscale, VanEck’in aynı günün erken saatlerinde yaptığı ve BlackRock’ın daha önceki bir revizyonda yaptığı gibi, Grayscale Bitcoin Trust’ını yalnızca nakit bir spot ETF’ye dönüştüreceğini belirtti.

Silbert ve kurucusu olduğu Digital Currency Group, SEC soruşturması altında.

Magazin: SEC Ether ETF’lerini erteledi, Binance anlaşması onaylandı ve SBF için bir başka mahkeme kaybı: Hodler’s Digest, 17-23 Aralık

Kaynak