Stablecoin şirketi, Solana’ya genişlemek için New York regülatöründen onay aldı

tarafından
124
Stablecoin şirketi, Solana’ya genişlemek için New York regülatöründen onay aldı

Stablecoin ihraççısı Paxos, ürünlerini Solana blockchain’ine genişletmek için New York Finansal Hizmetler Departmanından (DFS) onay aldı. 

Şirket, şimdiye kadar DFS’nin getirdiği kısıtlamalar nedeniyle Pax Dollar’ı (USDP) yalnızca Ethereum ağında ihraç etme yetkisine sahipti.

Pax Dollar, ABD doları tarafından 1:1 oranında desteklenmektedir. 

Fortune’un haberine göre Paxos strateji başkanı Walter Hessert, kapsamlı bir incelemenin ardından Paxos USDP’nin Solana’ya genişletilmesi için bir itirazla karşılaşmadıklarını kaydetti. 

Hessert, Paxos’un DFS tarafından denetlenmeyen Tether ve Circle gibi şirketlere kıyasla “dünyanın en çok denetlenen stablecoin ihraççısı” olduğunu iddia ediyor.

Yönetici, “Geniş ölçekte düzenlenmiş stablecoin’ler piyasaya süren tek şirketiz” dedi.

Hessert, Solana’nın Ethereum’a kıyasla daha hızlı işlemlere ve düşük maliyete sahip olduğunu ve bu sebeple Paxos ortakları için daha çekici bir seçim haline gelebileceğini söyledi. 

Solana, yüksek işlem hızı ve düşük maliyetle bilinen bir layer-1 protokoldür. Saniyede yaklaşık 50.000 ila 65.000 işlem (TPS) işleyebilen ağ, Ethereum’un mevcut 30 TPS kapasitenin oldukça üzerinde yer alıyor. Protokol, 2022’de birçok kesintiyle karşı karşıya kalsa da son aylarda herhangi bir kesinti yaşamadı. 

Solana’nın 22 Aralık’taki saniye başına işlem sayısı.

Strateji başkanına göre Paxos, diğer layer-1 ve layer-2 zincirleri için de düzenleyici onay arıyor. Şirket, son birkaç aydır uluslararası operasyonlarını genişletmeye devam ediyor.

Paxos, 16 Kasım’da bir stablecoin piyasaya sürmek için Singapur regülatöründen onay aldığını açıkladı. Şirket ayrıca, Abu Dabi regülatöründen stablecoin ihraç etmek ve dijital varlık hizmetlerini yürütmek için onay aldı. 

Kaynak