Ethereum’un yüzde dokuzluk yükselişi bir işaret mi?

tarafından
53
Ethereum’un yüzde dokuzluk yükselişi bir işaret mi?

Son üç ay boyunca Solana tarafından büyük ölçüde gölgede bırakılan Ether’in fiyatı son 24 saat içinde hızlı bir biçimde yüzde 8,9 artarak yatırımcıları şaşırttı. 

Selini Capital baş yatırım sorumlusu Jordi Alexander, 27 Aralık tarihinde yaptığı X (eski adıyla Twitter) gönderisinde takipçilerine, “ETH öcünü almaya başlıyor” dedi. 

Alexander, ETH’nin önümüzdeki birkaç hafta içinde yukarı yönlü hamle yapması için sağlam nedenler olduğunu belirterek, yakın zamanda yaşanan ralliye ve Michael Saylor’ın 26 Aralık tarihinde 615 milyon dolar değerinde Bitcoin satın almasına vurgu yaptı ve ekledi:

“Ether’de risk/ödül o kadar zorlayıcı ki Ocak ayında bir likidite kara deliği oluştuğunu görüyorum.”

Anonim trader Pentoshi, Ether için 3.485 dolarlık fiyat hedefini de ekledi ve yarı şifreli bir grafik yayınladı:  

“Önce yavaşça, sonra bir anda.” 

Solana ve Ethereum ekosistemlerinin topluluk üyeleri arasındaki çatışma son birkaç hafta içinde ateşli bir hal aldı.  

TradingView verilerine göre Ether yılbaşından bugüne yüzde 102 değer kazanırken, yüzde 951’lik büyük bir kazanç elde eden Solana, Ether’i gölgede bıraktı.

Ether’in yüzde 102’lik kazancı, Solana’nın yılbaşından bugüne kadarki yüzde 951’lik şaşırtıcı yükselişinin gölgesinde kaldı. Kaynak TradingView  

Solana’nın bu önemli fiyat performansı ve zincir üstü faaliyetlerin yarattığı gelgit dalgası birçok kişinin, ağın daha düşük ücretlere ve daha hızlı ödeme sürelerine sahip olması nedeniyle Ethereum’a kıyasla daha üstün bir blokzincir olduğunu iddia etmesine yol açtı.  

İlgili: Altcoin sezonu kapıda mı?

Ethereum destekçileri ise ağlarının mimarisinin, zincir üstünde iş yapan daha büyük kuruluşlar için çok daha uygun olduğunu iddia etti ve ETH ağında daha düşük ücret ödemek için Optimism ve Arbitrum gibi katman 2 ölçeklendirme çözümlerine işaret etti.  

Bu yazının yazıldığı sırada ETH, son 24 saatte yüzde 8,9 artışla 2.417 dolardan işlem görüyor. Solana ise son yükselişinin ardından nefes alarak 4,2’lik bir kayıpla 104 dolardan işlem görüyor. 

Kaynak