Musk, X’in ABD’de ödeme hizmetleri lisans ağını genişletiyor

tarafından
50
Musk, X’in ABD’de ödeme hizmetleri lisans ağını genişletiyor

HANDE BERKTAN

Elon Musk’ın, eskiden Twitter olarak bilinen ve artık X olarak adlandırılan şirketi, kendi ödeme sistemini içeren bir finansal platforma dönüşüm planlarında ilerliyor.

Sosyal medya platformu X, kullanıcılarının platformdaki diğer kişilere para gönderebilecekleri ve fonlarını kimliği doğrulanmış banka hesaplarına çekebilecekleri bir yer ve daha ileride insanları, para yatırmaya teşvik edecek yüksek getirili bir para piyasası hesabı olarak, Elon Musk’ın planları çerçevesinde, ABD’de yaygınlaşıyor.

Şirket, ABD’nin Güney Dakota, Kansas ve Wyoming eyaletlerinde de para gönderme lisansı aldı. Şirkete daha önce para aktarma lisansı veren eyaletler arasında Arizona, Georgia, Iowa, Maryland, Michigan, Mississippi, Missouri, New Hampshire ve Rhode Island yer alıyordu.

Bu plan, X’i, PayPal ile rekabete sokacak. Bu hamlenin kriptoyu da içerip içermeyeceği henüz belirlenmedi ancak X’in kripto para birimlerini desteklemesi durumunda para aktarım lisansının gerekli olacağını belirtmekte fayda var.

Hatırlanacağı üzere Elon Musk, X’i farklı hizmetlerden gelir sağlayan bir platform oluşturma hedefleri doğrultusunda geliştirdiği yapay zeka robotu, Grok’u, X’in ücretli abonelerinin kullanımına sunmuştu.

Kaynak