OKX, Birleşik Krallık’taki kullanıcıları için regülatörün kurallarını uygulayacak

tarafından
40
OKX, Birleşik Krallık’taki kullanıcıları için regülatörün kurallarını uygulayacak

Kripto para borsası OKX, ülkenin mali regülatörü FCA’nın yeni gereksinimlerinin bir parçası olarak Birleşik Krallık’taki kullanıcılar için yeni kurallar getirecek. 

Borsa tarafından yapılan 2 Ocak tarihli duyuruya göre, önümüzdeki haftadan itibaren Birleşik Krallık’ta yer alan kullanıcılardan riskleri anladıklarına ilişkin bir form doldurmaları istenecek. Bununla birlikte kullanıcıların kripto yatırımlarının kendilerine uygun olup olmadığını anlayabilmeleri için bir başka form daha doldurmaları gerekiyor. OKX, “Formları tamamlayamayan veya riskleri anlayamayan kişiler, OKX hesabı alamayacak.” dedi.

Cointelegraph, daha önce Binance ve OKX gibi borsaların 8 Ocak 2024’te yürürlüğe girecek yeni FCA kurallarına uyma sözü verdiklerini bildirdi. Binance, 6 Ekim 2023’te Birleşik Krallık kullanıcıları için yeni bir domain başlatıldığını ve OKX ile P2P kredi platformu Rebuildingsociety için yerel bir ortaklık kurulduğunu açıkladı. 

Ancak Binance, FCA’nın Rebuildingsociety’ye ek kısıtlamalar getirmesinin ardından 16 Ekim’de Birleşik Krallık’taki yeni kullanıcıların katılımını durdurdu. Öte yandan OKX, FCA regülasyonlarına uyum sağlama amacıyla listelenen token sayısını 40’a düşürdü ve arayüzde risk uyarıları yayımlamaya başladı. 

OKX, “FCA’nın amacı, kullanıcıların kripto ticaretiyle ilgili riskler konusunda bilinçli olmalarını sağlamaktır. Bu da sektörü geleneksel finans normlarına yaklaştırıyor. dedi. 

OKX’in sorumluluk reddi beyanı şu şekilde:

“Yatırım yaptığınız tüm parayı kaybetmeye hazır olmadığınız sürece yatırım yapmayın. Kripto para yüksek riskli bir varlıktır ve bir şeyler ters gittiği takdirde korunmayı beklememelisiniz.”

Kaynak