Solana memecoin’ine 62 dolar yatırdı, 2 milyon dolar aldı

tarafından
69
Solana memecoin’ine 62 dolar yatırdı, 2 milyon dolar aldı

Sadece 1,5 SOL bakiyeyle başlayan bir Solana yatırımcısı, Solana blokzincirindeki ejderha temalı bir memecoin’e yatırım yaptıktan sonra köşeyi döndü.  

Blokzincir analiz platformu Lookonchain, 27 Aralık tarihinde bir Solana yatırımcısının memecoin satın aldıktan sonra yaklaşık 2 milyon dolar kazandığını belirledi. Yatırımcı başlangıçta yalnızca 1,5 SOL’e sahipken, 5 Aralık tarihinde “aptal ejderha” temalı bir memecoin olan Silly Dragon (SILLY) trenine atladı. 

Memecoin piyasaya çıktıktan beş dakika sonra yatırımcı, o sırada yaklaşık 62 dolar değerindeki 1 SOL karşılığında 43 milyon SILLY token aldı. Yaklaşık 22 gün sonra SILLY’nin fiyatı yeni zirvelere yükselirken piyasa değeri de 123 milyon doların üzerinde çıktı ve yatırımcının elindeki tokenlar yaklaşık 2 milyon dolar değerine ulaştı. 

Zincir üstü verilere göre yatırımcı, cüzdanında yaklaşık 1,5 milyon dolar değerinde token bırakırken yaklaşık 528 bin dolar çekti. 

Topluluk üyeleri yapılan işlem hakkında yorum yapıyor. Kaynak X  

İşlem etkileyici görünse de sosyal medyadaki çeşitli topluluk üyeleri bunun ekipten biri tarafından gerçekleştirilen bir işlem olduğundan şüphelendi. Bazı üyeler içeriden bilgi almadan bu işlemin yapılabileceğine inanmazken, bunun geliştirici tarafından yapıldığına emin konuştu.    

Memecoin, Solana CEO’su ve kurucu ortağı Anatoly Yakovenko’nun 8 Kasım tarihli X gönderisinde bu yılın aptal ejderha yılı olduğunu söylemesinin ardından yaratıldı. Tweet, Yakovenko’nun Amsterdam’daki Solana Breakpoint 2023 konferansındaki Cadılar Bayramı kostümüne atıfta bulunuyordu.  

Solana’dan Anatoly Yakovenko sahnede “aptal ejderha” kostümü giyerken. Kaynak Breakpoint  

Silly Dragon web sitesine göre Yakovenko’nun tweet’i “Solana anlatısına taze ve eğlenceli bir enerji getirdi.” Bununla birlikte sitede token’ın yalnızca “eğlence ve eğitim amaçlı” olduğu ve kurucuların herhangi bir kayıp veya zarardan sorumlu olmadığı belirtilen bir bildiri yayınladı. 

Kaynak